TEST: slúchadlá SoundMAGIC E10

Opäť po nejakom čase píšem recenziu na nejaký výrobok, ktorý ma príjemne prekvapil a určite si zaslúži pár riadkov na tomto blogu. Sú nimi slúchadlá SoundMAGIC E10. Internet je plný ich recenzií a názorov, preto aj ja sa chcem ku nim vyjadriť. Ak ich mám v jednoduchosti popísať, sú to úplne obyčajné slúchadlá. Dôvodov prečo ma zaujali, je hneď niekoľko. Hneď prvým je ten, že je to značka neznačka. V živote som o nej nepočul a nemá ani nejak vypracované svoje meno. Hneď keď zoberiete tieto slúchadlá do rúk, uvidíte nápis MADE IN CHINA. A nie je to len obyčajná sieťotlač, ale vyryté priamo do hliníkového tela slúchadiel. Aj to je asi vec, ktorou sa chce na trhu chváliť, netuším. Prejdime k mojim predchádzajúcim slúchadlám. Boli to SONY, ktoré som mal priamo k svojmu walkman mobilu. Vydržali neuveriteľných 7 rokov. Po tomto čase som si kúpil nové taktiež SONY, ktoré boli neskutočne zlé. Hlavne v tom, že jedno slúchadlo hralo slabšie ako druhé a po troch mesiacoch prestalo hrať úplne. Po názoroch na internete som zistil, že nie som jediný.

SoundMAGIC E10

SoundMAGIC E10

Nič iné neostávalo, len začať čítať recenzie na internete a následne vybrať už spomínané SoundMAGIC E10. Kladne musím zhodnotiť kábel, ktorý je celý zaliaty do nejakého plastu a vyzerá, že niečo vydrží. Kritické miesta ohybu sú taktiež zosilnené plastovou bužírkou, čo je veľmi dobre riešenie s ohľadom na životnosť. Trošku nepraktická je nepoddajnosť kábla, ktorý sa nedá len tak dať do požadovanej polohy. Slúchadlá sú vyrobené z hliníku, 3,5 jack konektor je pozlátený, všetko dobre vyhotovené presne ako sa patrí.
Hneď prvým problémom bolo natiahnutie gumových štupľov. Zrovna môj pár, ktorý mi pasuje na ušiach sa neskutočne zle nasadzoval a skončilo to roztrhnutím jedného z nich. K slúchadlám dostanete hneď niekoľko párov, takže som začal používať iné z nich, ktoré sa nasadzovali omnoho lepšie. Proste záleží, ktoré si vyberiete. K slúchadlám dostanete peknú a vyzerá byť, že aj odolnú, prenosnú taštičku.
Otázka dňa: ako hrajú? Jednoducho povedané rôznorodo. Ak chcete vyťažiť z týchto slúchadiel maximum, je potrebný nejaký equalizer. Ak ich len tak pripojíte k mobilu alebo mp3 prehrávaču, pravdepodobne si nevychutnáte hudbu tak ako máte. Ja používam prehrávač PowerAMP, ktorý obsahuje vstavaný equalizer a po jeho nastavení je zvuk omnoho lepší. Vtedy zistíte prečo tie slúchadlá za to stoja.
Záver je opäť taký, že ak chcete nejaké rozumnejšie slúchadlá, tak si ich určite kúpte. Za 30€ nič lepšie asi nezoženiete. Nie sú to tie prebassované slúchadlá typu Beats a podobne. Sú to slúchadlá s vyváženým zvukom, a áno zvládnu aj basy a veľmi dobre. Takže na elektronickú hudbu sa určite hodia. Ja ich využívam dennodenne počas cesty vlakom, dobre sedia a nebolia z nich uši.

Kategória: Novinky
Tagy: , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *