Názor na sčítavanie ľudu

Ako ste si všimli, tento rok bude aj u nás sčítavanie ľudu, a preto by som rád napísal svoj názor na tích, ktorí „nepustia komisárov ku svojmu príbytku“. Áno presne tak vzniklo na to už mnoho skupín na facebooku, všade sa o tom hovorí denno denne. Pýtam sa: prečo?

Hlavný dôvod je v tom, že niekto príde s názorom o tom, že môžu byť zneužité jeho osobné a názorové údaje, lebo všetko prebieha, tak aby ste nemohli vyplniť tento „dotazník“ viac krát na internete a aj do papierových formulárov. Preto musí byť presne určené o koho sa jedná.

Jasné, nie je to zrovna najlepšie riešenie, lenže ja sa chcem pozastaviť pri inej veci. Každý deň zdieľate videá, fotky statusy a po novom odpovedáte na „otázky“ na facebooku, ktoré pri nesprávnom nastavení (až v 40% prípadoch) má za následky, že vašu aktivitu môže vidieť hocikto. A to nikoho netrápi? Že zadávate heslá na pochybné stránky, bez z toho aby ste si overili, kde sa nachádzate a stanete sa obeťou phishingu?

Na ulici vás osloví mladá slečna, a poprosí vás o vyplnenie dotazníku, a potom vás požiada o vaše meno, adresu alebo mobil so zámienkou, že ak vás vyžrebujú môžte vyhrať nejakú cenu a vy smelo však prečo nie. To vás netrápi, že o týždeň vám zavolá pani a pýta sa vás či si nechcete kúpiť nový výrobok na omladnutie alebo podobné somariny.

Nie! Veľa z vás sa len prikláňate na stranu väčšiny, ktorá možno hovorí pravdu, ale nie vždy opodstatnene. Preto môj názor na sčitovanie obyvateľstva znie: Ak ste ani raz nikomu bezdôvodne nedávali svoje osobné údaje  hore popísaným alebo podobným spôsobom smelo protestujte, ale ak sa vám niečo takéto stalo tak prečo nie znova? Prečo sa strachujete takýmito vecami, keď takéto niečo sa deje každý deň? Sčítanie ľudu je obyčajná vec ako každá  iná a nemyslím si, že bola vytvorená pre „nekalé praktiky“ :D

Kategória: Novinky
Tagy: , ,

2 Responses to Názor na sčítavanie ľudu

    radoslav007 says:

    Toto je pravda a mám rovnaký názor…

  1. Suhlas.
    Navyse ja ako bezna osoba mam pocit, ze moje osobne udaje su uz vsade.
    Uz som ich x-krat viac-menej musel zadat kde-kade, a ti druhi, ktorym som to odmietol, si ich okopirovali od tych prvych, tak to aspon vyzera podla reklamy a telefonatov, ktore mi posielaju firmy, o ktorych som v zivote nepocul. Takze odhanat komisara, ktory robi statom nariadene scitanie 1x za 10 rokov mi pripada ako minut v hypermarkete stovku na blbosti a potom sa niekde pri okienku hadat o jedno euro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *