5 dní s mojim prvým Androidom

Po dlhom čase čakania a rozmýšľania, som si konečne kúpil smartfón s Androidom. Predtým som mobily moc neriešil, stačilo, že šlo z neho volať, smskovať, počúvať hudbu a občas čosi odfotiť. Takže po predchodcovi LG KU990i prišiel HTC DESIRE Z.

Hlavná požiadavka bola hardvérová klávesnica, kedže dotykový display je síce dobrý na hranie hier surfovanie po webe, ale pri písaní sms alebo zadávaní URL stránok klávesnicu nikdy nenahradí. Nebudem teraz písať recenziu tohto fónu, tých je na nete veľa, ale chcem opísať moje dojmi a názory.

Značky mobilov s Androidom, ktoré sa oplatia kupovať je podľa mňa HTC a Samsung. Ja som sa viac priklonil k HTC, ktorá podľa mňa robí hardvérovo aj designovo veľmi dobré veci. Jediné čo mi vadilo v balení boli slúchadlá, ktoré si jednoducho povedané nanič, ale vlastne kvôli nim som Desire Z nekupoval.

Splnil moje požiadavky:

– veľký 3,7“ display
– výborná hardvérová klávesnica
– 800MHz procesor (sú aj lepšie, ale tento má dobré vlastnosti: výkon/spotreba)

Nesplnil tieto požiadavky: (o ktorých som vedel)

– slabá výdrž na baterku (1300mAh)

Záver: Kto chce kvalitný smartfón, so super klávesnicou a nevadí mu, že pri aktívnom využívaný všetkých funkcií mu vydrží deň (maximálne dva) tak mu ho vrelo odporúčam.

Kategória: Novinky
Tagy: , , ,

2 Responses to 5 dní s mojim prvým Androidom

  1. každý smartfón ktorý používaš aktívne celý deň ti skape za 1 deň, ono to nie je ako stará nokia kde máš pomer obrazovky k tlačidlám 1:2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *