Prečo toto všetko?

Takúto otázku si kladie človek, ktorý sa venuje počítačom a informatike všeobecne skoro vždy, keď má voľný čas. Keď sa niečomu venujete dlho tak vás to skôr či neskôr aj tak omrzí. Človek, keď  začne hľadať niečo nové čo by robil a nemal čo najmenší súvis s počítačmi tak skončí aj tak u internetu, a zas je tam kde bol. Osem rokov behania myškou a nezmyselného klikania. Koho by to neomrzelo však? Možno tých, čo hrajú farmwille alebo niečo podobné…ani neviem, čo za hry na tom facebooku poriadne sú.

1. BUĎ TAM DO ZBLBNUTIA

Zoberte si času stráveného pred počítačom. V škole, v práci, dohadovanie nejakej párty, narodenín, hranie hier, počúvanie hudby, pozeranie filmov, obyčajné tlačenie dokumentov, chatovanie, všetky možné druhy prác potrebných do školy, hľadanie informácií na internete, milióny vecí, ktoré bez magického tlačidla „zapnúť“ by proste nešli? Ale išli. Vráťme sa niekoľko rokov dozadu…bolo to všetko naozaj treba? Nebolo ! Že to píšem akurát ja však? Človeka, ktorý si chce uľahčiť prácu čo najviac, ako to len ide. Dosť vecí som si uvedomil, keď som mal napísať ručne prianie na Vianoce, alebo len meno na darček. Moje poznámky v škole vyzerajú otrasne, na to som si zvykol, ale tam kde by to malo vyzerať ako tak vyzeralo dosť na nič. Miestami som rozmýšľal, že to jednoducho vytlačím a prilepím na obal. Ale nie !

2. TOTO BUDEŠ MAŤ A BASTA !

Svet nás núti mať vždy tie najnovšie technologické novinky, vychytávky, na ktoré si človek niekedy aj dlhšie šetrí aby ich proste mal a nešiel pozadu s dobou. Opäť mám ju a čo teraz? Môj nový HTC zábavka na týždeň a tým to končí. Veľmi sa mi páčilo video ( http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg&feature=related ), ktoré názorne zobrazuje, medveďa ( či čo to je ), ktorý si prišiel kúpiť Iphone4 len preto, že je „najlepší“. Zaujímavé tvrdenie…predavač mu môže vysvetliť, že HTC EVO dokáže veci, o ktorých sa mu ani nesníva, on aj tak chce Iphone4. Je naozaj Iphone4 tak skvelý? Určite je…ale je tu jedno ale. To „ale“ spočíva vtom, že média určia za nás čo je „najlepšie“ a ľudia strácajú svoj vlastný názor a nechajú sa ovplyvniť.

3. VRÁTIŤ SA TAK V ČASE

Keby som sa mohol vrátiť v čase a spraviť len pár zmien v mojom IT živote zmenil by som niečo? Určite hej. Hlavne by som sa neregistroval na žiadnej sociálne sieti. No ale čo z toho, keď zas vplyvom ostatných ľudí by som sa tam aj tak zaregistroval…poprípade by som mal niekoľko FAKE účtov s mojím menom, o ktorých by som ani nevedel.

4. UKONČIŤ TO ČO SOM NAČAL

Tí, čo ma nepoznajú ma majú teraz určite za tučného tragéda s okuliarmi sediaceho v kresle celý deň a hrajúceho online hry. Nie…Viac menej tento článok nie je len o mne…časti článku sú určite o vás nás aj o nich. Nadávajte na mňa koľko chcete, ale je to žiaľ tak. Možno to tak všetko má byť, možno inak, možno fakt ak to čítaš si tu len zablúdil a tieto drísty čítaš úplne náhodou. Ale jedno je fakt, čím dlhšie budeš sedieť za tou bedňou, tým rýchlejšie uvidíš ako ti celý tvoj život újde a zistíš, že si presne tam, kde pred niekoľkými rokmi. Preto si zaumieň nejaký celoživotný cieľ a choď za ním. A rob pre to čo najviac. Inšpirácia: precestovať celý svet. Že sa to nedá? Áno v tom je to čaro…dať si cieľ ako som povedal na celý život, ktorý keď dosiahneš aspoň zo stotiny percenta tak môžeš byť so sebou spokojný.

SO LIFE LIVE TO THE MAX a čítaj JOGYNOBLOG lebo len tu môžeš tráviť veľké množstvo svojho voľného času, ktorý môžeš stráviť aj zmysluplnejšie ;)

Kategória: Stories

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *