Ľudia vs. „ľudia“

…na počiatku internetu boli ľudia. Aj takto môžem naznačiť, o čom bude dnešný článok. O vás, u nás, s nami, bez vás. Tieto štyri slová hovoria o základnej myšlienke všetkého čo nazývame „Dí Inťernet“. Nebyť ľudí, nebolo by ničoho, dokonca ani tých uľahčovačov života nazývanými Sociálne siete. Každý deň nás naši priatelia zahlcujú statusmi, fotkami, videami, hrami (hate it !) a mnohým iným.

How-NOT-to-use-your-Facebook-Page

Takže o kom sú sociálne siete: „O vás“. Vy ste tí, na ktorých je všetko založené (možno zrovna ty nie). To znamená, že na fejsbučiku, pokecíku a google+ musia byť fyzické osoby, ktoré dokážu racionálne rozmýšľať a využívať tieto výdobytky techniky najrozumnejšie ako sa len dá (nepočítam fanúšičky Justina Biebera a One direction :D). A ani rodinných príslušníkov registrujúcich svoje domáce zvieratká. Tááákže, keď zoberiem do úvahy, že pokec sa chváli tým, že denne navštívi 500 tisíc ľudí tak to „musí“ byť pravda.

pokec

Takže teoreticky si predstavme, že to pravda nie je (samozrejme, že nie je). Čo tam asi tak môže človek robiť: áno presne chatovať ! Dobre teraz realita, na pokeci má priemerne každý druhý založené tri nicky, na fejsbuku ďalšie štyri a na google+ tam nechodí, poprípade ak má gmail tak mu ho Google dávno vytvoril a ani o tom nevie. Samozrejme sú vyčnievajúce skupiny pedofilov a úchylákov, ktorí si denne založia 50 nickov, lebo tie ostatné im zablokujú admini. Ďalej tú máme skupinku zberačov priateľov, ktorí majú za úlohu si denne pridať minimálne 10 ľudí, ktorých videli v piatok na párty alebo Mohamada Mud Alibabu, s ktorým hrajú poker, mafiu alebo šuma fuk čo.

friend

Teraz nastáva otázka: čo tým všetkým chcel Jogyno povedať ? Asi toľko, že jedno jediné riešenie by uľahčilo veľa ľuďom život. Mobil ! Tak jasné ďalšia sprostosť, na ktorej sme všetci tak závislí, ale budiš. Prečo nedať povinnú registráciu mobilu pri zakladaní účtu ? Veď to má už veľa webov. Jeden mobil = jeden účet. Veď ho máme všetci a možno by to navrátilo slávu aj slávnemu pokecu, lebo by vás neotravovali ľudia, ktorý vôbec neexistujú. Lebo reklama, peniaze, sláva, popularita, rozšírenosť, chválenie, štatistiky a ešte raz peniaze, peniaze a peniaze.

misc-true-story-l

Takže záver je asi taký, že dnešné počasie bolo slnečné miestami prehánky a búrky, a zajtra je sobota, tak preto si užívaj leto, pretože najbližšie bude až o rok. A ak ťa čítanie tohto článku aspoň na chvíľu zaujalo, tak je to úplne jedno, lebo si ho našiel samozrejme opäť na facebooku – na mieste plnom podobných somarín a vedecky dokázaných štúdií, že väčšinu svojich prázdnin a voľného času si strávil zabíjaním času. A preto prajem príjemné užívanie online života, vidíme sa pri tretích narodeninách tohto skvelého blogu už o pár týždňov. Bude párty ! …nie kecám, ale niečo vymyslím, nápady nechávam na vás, môžte pridať do komentov, nečakám ich veľa, vlastne žiadny :D Have fun !

Kategória: Stories
Tagy: , , ,

2 Responses to Ľudia vs. „ľudia“

  1. celkom dobré pripomienky, úplne sa stotožňujem, ale ešte by som to možno troška rozvil. Gramatika sa nerieši. Autorovi asi chýbajú poznatky (ktorý, ktorí)

  2. Každý výdobitok modernej techniky a vlastne všetko má svoje klady aj zápory. Môj názor je, že kým z niečoho človeku nešibe je to v poriadku. Internet mal na začiatku svojho vzniku možno iný zámer, než tomu je teraz. Predovšetkým ide o obchod. Ale čo je na internete a sociálnych sieťach krásne? Jednoducho keď ti začnú liezť na nervy vypneš počítač :D

    //reklama /edit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *